Justyna Bójko

Radca Prawny, Partner Zarządzający

 • infrastruktura
 • inwestycje budowlane
 • zagospodarowanie przestrzenne
 • prawo energetyczne
 • prawo wodne
 • cyberbezpieczeństwo
 • prawo cywilne
 • prawo gospodarcze
 • zamówienia publiczne

Specjalizuje się w prawie cywilnym i administracyjnym, inwestycjach infrastrukturalnych oraz infrastrukturze krytycznej i cyberbezpieczeństwie.
Przez wiele lat zarządzała kilkuosobowym działem nieruchomości i infrastruktury w dużej polskiej kancelarii. Współpracowała przy przygotowaniu i realizacji największych transakcji z zakresu przemysłu ciężkiego na rynku Polskim, pracując m.in. przy zakupie przez inwestorów krajowych i zagranicznych hut, kopalni, stoczni oraz dużych zakładów przemysłowych.
Posiada doświadczenie w prawie bankowym, zamówień publicznych oraz prawie energetycznym, wodnym i ochrony środowiska.

Przez wiele lat obsługiwała podmioty sektora publicznego w zakresie projektów PPP, a także restrukturyzacji, przekształceń majątkowych oraz inwestycji, procesach inwestycyjnych, wykorzystaniu majątku przemysłowego, procesach dotyczących budowy i eksploatacji infrastruktury, projektach budowlanych oraz postępowaniach sądowych i administracyjnych związanych z nieruchomościami.

Obecnie rozwija praktykę w zakresie wsparcia klientów w sprawach bezpieczeństwa cyfrowego oraz budowy infrastruktury krytycznej współpracując z polskimi i międzynarodowymi podmiotami.
Przez wiele lat wspólnik kancelarii LSW. Obecnie wpiera ją jako doradca zewnętrzny w zakresie spraw majątkowych i nieruchomości. Założycielka kancelarii J.Bójko i Wspólnicy. Członek samorządu Radcowskiego, w latach 206-2013 członek Rady OIRP w Warszawie i Przewodnicząca komisji Integracji środowiskowej. W latach 2012-2016 członek zarządu Związku Pracodawców Warszawy i Mazowsza. Od 2016 roku współzałożycielka i ekspert think tanku Forum Infrastruktury.
Autorka i konsultant merytoryczny wielu publikacji w tym regularnych publikacji z zakresu Infrastruktury Krytycznej – Zeszyty Bezpieczeństwo Infrastruktury krytycznej I, II, III.

tel. 0048 58 305 46 63 j.bojko@kancelariajbw.com.pl

Ewa Bójko

Radca Prawny

 • prawo cywilne
 • prawo gospodarcze
 • spory sądowe
 • prawo bankowe

Radca prawny z prawie czterdziestoletnim doświadczeniem zawodowym. Wybitny ekspert prawa bankowego przez wiele lat współpracujący  przy budowie polskiego sektora bankowości. Przez ponad 20 lat  wspierała praktykę prawną w największych bankach w Polsce zdobywając umiejętności, które obecnie przekazuje młodszym prawnikom. Specjalizuje się także  w prawie cywilnym, finansowym, gospodarczym i sporach sądowych.
Przez wiele lat z sukcesami obsługiwała podmioty sektora publicznego,  inwestorów zagranicznych, sektor medyczny i produkcyjny -  prowadząc swoją własną kancelarię.  Ekspert w zakresie  postępowań sądowych i administracyjnych, a także doradztwa w postępowaniach mediacyjnych.  

Obecnie, jako doświadczony prawnik, kontynuuje swoją drogę zawodową jako  wspólnik i ekspert  Kancelarii JBW w zakresie doradztwa bankowego, kredytowego i inwestycyjnego  dla naszych Klientów.

tel. 0048 58 305 46 63 kancelaria@kancelariajbw.com.pl

Małgorzata Puto

Prawnik

 • AML
 • prawo europejskie

Małgorzata Puto jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz doktorantką w katedrze Prawa Europejskiego i Komparatystyki Prawniczej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

Specjalizuje się w prawie Unii Europejskiej, a swoją pracę doktorską przygotowuje pod kątem granic swobód traktatowych w orzecznictwie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Małgorzata Puto ukończyła również Szkołę prawa chińskiego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, a także program stypendialny na Pekińskim Uniwersytecie Technologicznym. Posiada doświadczenie zawodowe w obszarze AML, w JBW czynnie współpracuje przy projektach z zakresu zamówień publicznych.

tel. 0048 58 305 46 63 m.puto@kancelariajbw.com.pl